Dostávám od vás mnoho e-mailů s dotazy, co se týče životnosti pračky, když se napouští do ní teplá voda a co nato říkají její součásti. Zda se nesnižuje tímto její životnost a podobně….

 

Takže mi dovolte, zde napsat svůj názor o tom jak to vidím já po 7 možná 8 letech předělávky dvou praček, které používáme v závislosti na sezóně.

 

Vadí dílům pračky napouštění teplé vody?

Má odpověď je ne…Pokud si starší ročníky vzpomínají, na běžně dostupné pračky na teplou vodu nebylo v jejich útrobách nic speciálního z důvodů napouštění teplé vody.

Pokud se zamyslíte, kudy ona teplá voda  teče jde o ventil ten má i dnes jasně vyražené teplotní parametry pro funkci, hadice pokud použijete z jiné vyřazené pračky, jsou i po létech praní jako nové bez známek styření či tvrdosti (já použil zahradní hadice a zatím bez poskvrny) no a šuplíček na prášek-aviváž? Je čistý jako zrcadlo díky napouštění teplé vody se prášek dokonale rozpouští a netvoří různé hrudky, které pak dělají neplechu.

A zbytek pračky přece pak po klasickém ohřevu pracuje s teplou vodou.

 

Takže obavy, že se pračka díky napouštěním teplé vody ničí jsou zbytečné. 

 

I kdybych třeba měl připustit ( ale nepřipouštím), že se pračka náběrem teplé vody zničí. Tak dříve nám zahraje v tomto celku (dámy odpustí) klasické schované KURVÍTKO. To je ona důmyslně schovaná nebo vyrobená součástka, která odejde buď to těsně po záruce, nebo po X praní a nevyplatí se měnit a hurá pro novou pračku….

A takhle se dnes točí ekonomika a vyrábějí se odpady.

 

Proč se dnes nevyrábí tak běžně pračky na teplou vodu jako v minulosti?

Jak já to vidím je to vše o nenažranosti …

Stále se mluví o ekologii, šetření energií, ale v praxi jde vidět opak. Když se nad tím zamyslím, vychází mi z toho jen jedno. Jde zde o zisk energetických společností.

Pokud by si více domácností koupilo pračku na teplou vodu, přišly by zkrátka elektrárny a věřte tomu, že zisky by klesly a někdo by se musel uskromnit.

Žeby pakt elektrárny - výrobci el.spotřebičů?

A tak je to z více výrobky, jako jsou televizory a jejich pověstné kondenzátory co po dvou letech vyschnou a oprava stojí tolik, že si radši koupíte nový. Přitom součástka stojí 10Kč maximálně….

A máme tu další odpad, který by nemusel být, ale ekonomika se díky tomu točí.

 

Diskusní téma: často se ptáte

Předpírka na studeno

Datum: 28.10.2014 | Vložil: Vladimír

Dobrý den, máte zajímavé nápady a nezávisle nacházím zde realizace plánů které mám (praní na teplou vodu, větrná elektrárna, LPG, dílna). Právě s tím praním, nevím,jesti jsem správně zachytil, je řešena i regulace teploty? Probíral jsem s makou a tvrdí mi, že nelze prát jen v teplé vodě (prý se nerozpustí prášek, který je navržen na studenější vodu), pak praní rlzných skvrn, kdy některé se lépe vyperou v chladnější. A pak závěrem, zda větší teplota neznamená konečný efekt, že se prádlo srazí a pak na věšáku to vypadá, že pereme pro mateřskou školku :) Děkuji za reakci, Vladimír
vladimirkubicek@seznam.cz

Re: Předpírka na studeno

Datum: 19.11.2014 | Vložil: Radim

Ano regulace teploty je řešena na letním praní, ikdyž pereme spíše konstantně na 40. A náběr teplé vody je jen prvotní..
Díky bohu ještě se nestalo že jsem se nevlezl do kalhot.... Teplota vody připravovaná v bojleru je zatím bezproblému hlídaná a bez poruchová.
Ta moje mamka zase mi tu štěbetá, že si připraví teplotu jakou chce :-) v tomto systému. je to prostě šikula.

Přidat nový příspěvek