Po 12-ti letech provozu došlo k poškození pláště bojleru a užitková voda se dostala do topného systému...Díky neustálému záznamu  teploty, byla tato nepříjemnost velice rychle odhalena.

 

Má teorie asi padla...

 

Když jsem tuto sestavu zřídil, byl jsem si jist že spodní bojler bude první který padne i když je o 3 měsíce mladší.

 

No a jaký jsem k tomu měl důvod si to myslet?

Předpokládal jsem, že spodní bojler, který je svým způsobem stále tepelně namáhán chladne...pak se zase ohřívá a tím pádem celý zásobník se stále roztahuje a smrskává, prostě dříve povolí...

Opak je pravdou..

Prasknul ten který měl v podstatě konstantní teplotu a pokud padla teplota vody na 47 °C tak pro nás s humorem byl vlastně zamrzly :-)

 

Proto jsem zase začal zaobírat jinou teorií, ale až se potvrdí to už budu asi starý kmet :-)

No a že jaká to je?

Teplá voda bude agresivnější, což lze vidět na mosazném šroubení a teplá voda se roztahuje takže bojler je pod stálým konstantním tlakem a tím pádem asi povolí po letech dříve než ten v kterém se teplota houpe nahoru a dolů.

 

Znova připomínám že je to má osobní nová teorie,která zatím není ověřena.

 

Obecně jsem však s životností bojleru velice spokojen. 12-ti léta životnost v naší náročné domácnosti je slušná. A proto jsme opět zakoupili bojler od Dražic.

K mé prvotní nespokojenosti co se týče designu jsem měl obavy z napojení. Jelikož opticky vypadá větší a že je všechno jinak..(v dnešní době by to bylo zcela normální). Po změření všech přípojných roztečí mi spadl kámen ze srdce ...bylo vše totožné se starým modelem,Takže nahodit nový kus do držáku a zprovoznit netrvalo déle jak 30 minut.

 

Teď budeme čekat kdy povolí spodní bojler a budeme rádi pokud obnovená sestava zase vydrží 12 let.

 

Aktualizace 11.12.2017

 

Spodní bojler povolil po 13 .5 letech… zde se mi potvrzuje, že teplotní cyklování a nepřehřívání bojleru prodlužuje jeho životnost… (otázkou je zda je se zase neprodraží délka životnosti na energii, nahřívat studený bojler) Achylovou patou jsou sváry při výrobě..  zde, jak jsem prováděl svou soukromou studii, je  v drtivé většině prorezivění… asi při svařování se naruší struktura odolnosti plechu.

 

No a fčil se ftom vyznejtě... :-)

 

Anketa

Jak dloho sloužil váš bojler?

3 roky a více (19)
33%

5 let a vice (3)
5%

8 let a vice (4)
7%

10 let a vice (4)
7%

12 let a více (3)
5%

15 let a vice (24)
42%

Celkový počet hlasů: 57