Vykrytí domácího stanby je pro mnohé prioritou....

 

Toto zapojení je velice vtipné a vydařené a není to moje "DÍTĚ".

Můj kolega kutil z Krkonoš dotáhl, to co já zde ve svých úvahách pouze ventiloval.

Je smutné, že já jakožto elektrikář jsem na to nepřišel. Ale ze své praxe vím, že když je problém a řešení není v dohlednu je třeba povolat někoho nezasvěceného, který se na daný problém dívá z úplně jiného úhlu pohledu.

 

Vytvořil okna, v kterých jede inventor a vykrývá domácí stanby jak v globálním světle (tedy bez slunce) tak i za plného svitu.

 

Předem upozorním, že to není zázračné zapojení co nemá ALE,

ale pro ty co mají stabilní domácí stanby jako např. akvaristé, majitele bazénů a co já vím, co vše se nachází v zásuvkách vašich domácností bez toho, aby byly někdy vůbec odpojeny.

 

Zcela jistě by se obecně dalo říci, že čím větší budete mít domácí stanby tak bude větší okno pro využití do 1A (230W). Což je logické.

 

Pro lepší představivost jsem připojil obrázek oněch pracovních oken.

Jak lze na obrázku vidět, červené pole….. je možno v tomto zapojení hlídat z inventoru vyrobený nízký příkon do sítě, který může vykrývat vaše stanby domu za nepříznivého počasí a tak úspěšně využít globálního světla. Černé pole….. ukazuje mrtvý nevyužitý výkon inventoru v tomto příkladu. Modré pole….. je vykrytí spotřeby od 1A(230W) bez podmínky velikosti příkonu z inventoru.

 

Popis funkce:

Takže konec té omáčky a vrhnem se na podrobný popis….

Výše uvedené zapojení je odzkoušeno a funkční bez záludností, jen je třeba dobře vyladit jednotlivé komponenty pro danou domácnost.

 

PRI-51/0,1-1A

Kontroluje příkon z inventoru do domácí sítě.

To znamená, že v klidovém stavu snímače je inventor připojen přes kontakty CMR-81J do sítě domácího rozvodu. A pokud Inventor vyrábí méně energie, než je nastaveno na  PRI-51/0,1-1A vykrývá se domácí stanby.

 

                            Např. domácí stanby 70W = 0,304 A

                         nastavení  PRI-51/0,1-1A 65W = 0,260A

 

Z toho vyplývá, že pokud by přišel na proudový snímač výkon větší cca 68W =  0,295A

PRI-51/0,1-1A se aktivuje a odpojí inventor od domácího síťového rozvodu, aby při dalším navýšení výkonu inventoru nedošlo k přetoku.

 CRM-81J má za úkol omezit připojení inventoru do sítě bez nějakého stále opakujícího se Klap-klap. Tedy nastaveným časem určujeme, kdy se inventor má znova pokusit (tzv.naslepo) přifázovat do domácího rozvodu. Čas tohoto očichávání zda je výkon inventoru už nižší zcela jistě bude individuální podle požadavků či situace domácnosti.

 

PRI-51/0,8 – 8A

Může být požit i jiný snímač, ale v podstatě by měl začít rozsah kolem 1A.

Tento proudový snímač už pak spouští znova inventor do funkce při odběru 230W bez toho jestli je inventor schopen požadovaný příkon dodat. Tedy vykrývá se tím co je k dispozici v momentálním výkonu inventoru.

 

Krátké vyjádření autora tohoto zapojení..

 

Dobrý večer,
v příloze zasílám aktuální stav mého zapojení, oproti řízení mikroprocesorem je to primitivní, ale celkem funguje.
pokrývá 90% času a 95% výkonu panelu s invertorem.....

 

                                              

                               Krkonošská pohádka