Design inventoru a krytí

 

Obal je vyroben z nerezového plechu bez ostrých hran, pouze jsem překvapen udáním krytí IP67. Já osobně o tom teda pochybuji krabička je snýtovaná a mezi díly je vložen těsnící lepkavý pásek. Pokud jsem uchopil inventor za montážní úchyt došlo vlivem vlastní váhy inventoru k rozevření spoje obalu.

Jelikož inventory budu mít umístěny uvnitř domu neřeším toto krytí, ale kdybych je použil ven k panelům silně bych uvažoval o jejich dodatečné ochraně před vlhkostí.

 

Propojovací kabely mezi inventory

Pokud se někdo trošku zajímal o tento systém zjistil, že propojovací kabel je nekřesťansky drahý, což mi hlava nebere.

Já to vyřešil po svém jak je na fotografiích patrno.Ono není problém demontovat původní konektory a nahradit je jinými levnějšími které jsou na trhu.

 

IN-OUT ….230V

S tímto jsem měl problém hned po rozbalení…Na obalu inventoru není žádná informace o funkci daných vyvodů. Jen na přípojných kabelech 24V je samolepící páskem označena polarita připojení baterie (pokud se strhnou bude problém s určení polarity)

Strana 230V je ošidná..Jelikož jsem nedostal k inventoru žádný návod, ne z důvodů chyby prodejce, ale jak mi sdělil (ESKUTR.cz) návod v češtině neexistuje. Po tvrdém nekompromisním telefonátu jsem dostal E-mailem pouze PDF formát manuálu pro americkou verzi inventoru. A jelikož neumím dokonale „po americky“ nevyčetl jsem to co jsem opravdu chtěl  IN-OUT 230V. Podle obrázku jsem tedy usoudil co je vstup a výstup z inventoru a video z youtube to jen potvrdilo.

 

Vlastní měření,mi ukázalo, že vstup výstup je plně propustný, což by tedy mohlo být úplně jedno kde je IN-OUT.

Pozor nemám to odzkoušené v akci …neměl jsem odvahu to odzkoušet…

 

 

Inventor jsem tedy odzkoušel zatím jen tak zběžně v místě kde bylo jisté že nedojde k přeskoku do rozvodné sítě.

Zařízení  po připojení do zásuvky má svůj vlastní odběr 16W na straně 230V. Což je relativně  docela dost, ale je jasné že sledování síťového napětí je nutné pro dané připojení. I tento odběr však lze zrušit v případě potřeby, nepotřeby.

 Inventor jsem připojil na baterie o napětí 24V a jako zátěž byly použity 4 kusy žárovek 75W.

Po přivedení napájecího napětí z baterií se inventor fázoval se sítí cca 5 sec.

Po sfázování se vyhoupnul proud z baterie na 8A pokud měřák měřil správně a ze sítě se dobralo 47W

Další pokus bude proveden s vyšším napětím přímo z panelů SE

Jedině co jsem zapomněl a zajímá mně to, o kolik je vyšší napětí z inventoru oproti síti..

Takže změřím příště.....

 

S novým rozvaděčem přišlo i na další odzkoušení inventoru a došlo na měření napětí. Je oproti síťovému napětí  o 2V vyšší.

Jak to tedy funguje... klikni zde