Stánka založena 19.8.2015

Stavba výměníku na kouřovodu pro přípravu teplé vody

 

Došlo na výměnu krbové vložky, která po své namáhavé službě si řekla dost a prostě praskla.

Díky této události jsem si zajistil základní díly pro výměník na teplou vodu. „Kdo je připraven, není nemile překvapen“.

Takže jak můžete shlédnout fotky, materiál byl na hromadě a jelikož jak jsem už napsal původní výměník byl vyroben tak rychle, že jsem od něj nemněl žádné míry od kterých bych se mohl odrazit, nechtěl jsem výrobu zahájit bez přeměření.

V plánu jsem měl ho trošku zvětšit…..

Po odstavení krbu jsem rozhodil obestavbu, což nebyl tak velký problém jelikož při stavbě jsem již počítal s možným rozebíráním.

Po rozhození jsem řádně zrevidoval všechny kouty obestavby společně komínovým sopouchem (vstup pro kouřovodu do komína).

Spokojenost byla na místě….

Při kontrole výměníku jsem byl velice překvapen jeho relativně skvělým stavem. Mé největší obavy byly z klapky. Jelikož byla vyrobena jen z 4 mm plechu a její deformace po tolikátí sezónách a vysokých teplotách by byla deformace na místě,nehledě nato, že klapka vložky odešla po 3. sezóně totálně.

 Řádně jsem zkontroloval vnitřní přepážku, do které jsem i píchal rysjehlou zda stěny nejsou oslabeny. Nenašel jsem ani zde slabé místo…pokud není někde skryto :-) .

Takže jsem se rozhodl, že tento výměník vrátím zpět do akce.

Proto se fotografický seriál výroby výměníku odkládá na neurčito….

 

 


30.9.2017

 

Tak jsem se pustil do výroby výměníku…Stále jsem přehazoval z kouta do kouta připravený materiál a dával pozor, aby se tomu něco nestalo.

Vedlejší radostí bylo odzkoušení nového Čéočka,  které jsem si zakoupil , abych sním už dožil (snad se mi to povede). Takže při výrobě jsem zaplácnul dvě mouchy jednou ranou. Pořádně jsem si zaprskal a něco užitečného jsem vyrobil ( jako náhradní díl).

No a svářečka? No hrůza jen jsem pomyslel na svár, už svařovala…Prostě je to jako přesednutí z Favorita do Mercedesu.

Takže zde máte onen slibovaný foto seriál z výroby…