Kvalitní-nekvalita

 

Povím vám příběh, který se mi stal. Jelikož jsem tady nepřímo dělal malou reklamu na mou krbovou vložku Maja 12KW Kratki.pl  Cítím zodpovědnost informovat vás jak se kvalita služeb a výrobků mění.

Už když koupíte krbovou vložku je napsáno že záruka se nevztahuje na rošt a sklo.

Budiž jsem ochoten to pochopit….

Proto  jsem už po první sezóně začal pro jistotu shánět náhradní rošt. Tak jak to bývá prodejce od kterého jsem koupil vložku se někde vypařil. Takže jsem oslovil výrobce přes email. Z počátku šlo všechno hladce odpovědi rychlé, ale po 3 emailu který měl zpečetit obchod se komunikace nějak zvrtla. I když polštinu docela slušně ovládám měl jsem pocit, že já a výrobce mluvíme úplně jinou řečí. Nebojím se říci že jsem měl pocit jako by na druhé straně  někdo na něčem „ jel “….

Takže jsem to vzdal a řekl si, že jsem kus vola, protože rošt je dobrý a já chci ještě jeden…

Sezóny běžely a rošt začal pracovat. Prohnul se nahoru do vložky a začaly vznikat mikro trhliny. No a jednoho krásného dne totálně prasknul což se dalo čekat.

Takže jsme sezónu doklepali jak se dalo a já začal brouzdat po netu…Narazil jsem na českou firmu z Olomouce … vše šlo jako na drátkách rošt dorazil relativně brzy za cenu něco málo přes 1000Kč..

Byl jsem překvapen změnou konstrukce…. Malé dírky do oválu a vypouklé do prostoru krbu.

Přišla topná sezóna a po prvním zatopení jsem měl problém. Nějak to vevnitř špatně hořelo, komín jako zrcadlo a kouřovod jak by smet…no řekl jsem si asi tlak vzduchu.. takhle to pokračovalo asi týden. Během té doby jsem si všiml, že nelze pořádně proroštovat a popel se zdržuje na bocích vložky. Popel po vyhoření byl uhlíkatý ve velkých kusech a to už mi bylo jasné, že je to tou modernizací roštu. Takže jsme se s tímto problémem tak nějak rvali a nadávali ne zrovna slušně.

Jako bonbónek přišlo bitelné prohnutí roštu po 2 měsících. To už bylo jasné, že k prasknutí není daleko a taky jo cca po 4 měsících provozu mi žena zavolala, že se jí rošt propadl.

Takže jsem pružně zareagoval a do hodiny byl nový rošt na světě..

No jasněěě udělal jsem ho já sám sobě si.

Použil jsem 8mm ocelový plát a vypálil jsem plazmou stejný podélný vzor oblých děr jako měl původní rošt. Spodní část byla podepřena žebrováním ze stejně silného materiálu.

 

Původní rošt byl o síle 12mm litina

 

A výsledek?

Spokojenost prohoření je velice kvalitní, čistý popel bez větších uhlíkových zbytků a roštování pohodlné po měsíci bez známky nějaké deformace.

 

Co říci závěrem… své problémy jsem napsal prodejci, který polský rošt prodává pod známkou české kvality. A tak nějak jsem neuspěl. Bylo mi drze nabídnuto zakoupení nové vložky za jednou tak vyšší cenu. Když jsem dal návrh pro upozornění výrobce o nekvalitním zpracování roštu bylo mi opět řečeno, že si mám koupit jinou kvalitnější vložku… (jako rozhovor s politikem, nikdy se nedozvíte co chcete vědět)  a že v mé vložce nelze spalovat uhlí, což není pravda jelikož v té době co jsem ji  kupoval tuto certifikaci měla, což zde dokládám ve fotogalerii.

 

Takže se opět potvrdil můj názor, že vyrábět odpad ve velkém je zcela normální. 

 

Až bude příležitost, tak zde vložím foto vyrobeného roštu...