Volí oko, alias sázené vejce s tvarůžkami

 

Já tomu osobně říkám kalorická bomba…..

Jako ranní snídaně na vidličku je vynikající a oběd budete žádat až v pozdním odpoledni…

 

Potřebné přísady

Sádlo,4 vajíčka, jedny tvarůžky, 1 střední brambor, kousek anglické (uzené nebo zbytek masa od oběda), cibule, pepř, grilovací koření .

 

Postup přípravy

 

Základem je dobrá pánev (teflon,titan) roztopíme kousek sádla ( může být i olej rozdíl je v konečné chuti) a vložíme nadrobno nakrájené brambory do pánve. Osmahneme do měka a přidáme plátky, nebo nakrájené kostičky anglické lehce propečeme a vložíme  tvarůžky (1 vejce – jeden tvarůžek). Necháme jej roztopit na mírném plameni až začnou pěnit ponecháme cca 1-2 minuty propékat. Nasázíme vejce netřepat, nemíchat…..opepříme, přidáme grilovací koření nebo jiné dle chuti „každého soudruha, nebo soudružky že…“ Na závěr posypeme nadrobno nakrájenou cibulkou, která mírně v závěru zesklovatí.

 

Aby byla kalorická bomba úplná při podávání doporučuji pokapat tatarskou omáčkou a kečupem. Podáváme s chlebem nebo rohlíkem…

 

Pokud jste si všimli že jsem nenapsal sůl, tak je to tak soli není třeba ta je bohatě obsažena v tvarůžkách a grilovacím koření. Takže pokud ji budete chtít použít buďte opatrní jinak vaše dílo, půjdete za stálého míchání vyhodit na hnůj  :-)

 

Ti co nemaí rádi tvarůžky, je  mohou nahradit  tvrdým sýrem v opačném gardu to znamená plátky sýra na závěr a nechat je roztopit.

Kapečka anglické od včerejska :-)

bude stačit 5 koleček tvarůžků?

Nestačilo...nechat pěkně zpěnit...

Klupnout vajca a pěkně nechat propect...

Nazávěr trocha parády pro oko...

Pokud se speče takhle tvařůžek tak to je to pravé ořechové...nebo tvarůžkové...?

Přeji dobré papání