Snůška 2014

 

Letošní snůška byla relativně slabší v poměru vajíček na slepici. Podle pozorování jde vidět, že výkonnost se snížila díky doplňování stavu slepic a jejich přepeřování. V neposlední řadě i určitě hraje roli stáří prvních kusů.

Jak jsem již napsal, každé narušení denní monotónnosti slepic se odrazí na snůšce. Na grafech to jde velice  krásně vidět. 

 

Dále jsem pro vás udělal video jak staré osazenstvo si brání své teritorium a díky této rozladěnosti pak dochází k výkonnostním propadům.

Ale i tak jsme spokojeni, protože pokud k vám přijde soused pro vajíčka a má 16-ti kusový chov s tím že nenesou je  pak vidět, že energie vložená do našeho chovu se vyplácí.

 

Co se týče krmení nic významného nepoužíváme, zbytky jídla, sem tam odmočené psí granule (té nejnižší ceny) Vařená – pomletá kukuřice,slupky od brambor a podobně. Hlavně teď v zimě. No a jako odměnu vařené masité zbytky od zabíjačky. Obecně v tomto zimním období je krmení z poloviny teplé a naše slepičky si to pochvalují.

Pokud si někdo myslí že se takové vaření prodraží, nechám to na individuálním úsudku.Jen mohu říci, že jedna 15Kg bomba LPG na 3-4 měsíce není taková finanční zátěž.

Na tento rok jsem si připravil vážení vajíček a tím zjistit jaká bude průměrná hmotnost ( tedy velikost) na měsíc. Což  by mohly být zajímavé čísla.

Bránění nové slepici ve snesení vajíčka. Nemá to holka jednoduché...