Když je nuda...

 

Snad každý to zná….. přijdou dny kdy není do čeho píchnout, nebo člověk nechce uvažovat nad tím, že by vůbec uvažoval ….

Tak se pustíte do takové robotické práce kde o nic nejde a v podstatě odpočíváte prací, kde když uděláte chybu nic se neděje a prostě kousek vyhodíme a začne se znova….

 

Nestává se mi to často, ale i takové dny jsou součástí mého života a pak plním sliby, které jsem dal dětem, že vyrobíme  to či ono když bude čas….

 

 

                     Krmítko na zimu pro ptáky

 

Přišel na mně nějaký splín a kdybych si lehl, tak by mně to mohlo zabít….Proto jsem se pustil do výroby krmítka pro ptáky, co jsem sliboval dětem už dávno…Ono to spíše patří do prací dědečků, ale …..

 

Takže jsem prošel veškerý nastřádaný materiál na zimní topení a vyšťoural jsem veškerý možný materiál na výrobu ze zbytků, co se měly spálit a nebo odvést do šrotu.

 

Dřevěné laťky ze staré odkládací stěny, střecha z bednění Vítkovické železárenské fabriky, a hranolky z rozbité zimní vytyčovací tyče cesty, oplechování z CD profilů pro sádrokartónový strop.  Prostě, kde se co našlo…

Nebudu zde popisovat výrobu, fotografie snad postačí, třeba na inspiraci. Zavzpomínal jsem, jak jsme s dědou taky stavěli krmítko a jen jsem ho trošičku propracoval do detailů a ukázal dětem, že i do takové banální věci se dá dát více než jen prkno a hřebík…